BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Spor Hizmetleri Müdürlüğü

 

Kadın Voleybol Takımımızın Başarısı

KADIN VOLEYBOL TAKIMIMIZIN BAŞARISI

Üniversite Kadın Voleybol Takımımız Ankara’da,  Ankara Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan ÜNİLİG yarıfinal müsabakalarında ODTÜ, TOBB, HACETTEPE ve ANKARA Üniversitelerini yenip namağlup olarak finallere gitmeye hak kazanmıştır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yapılan 2018-2019 sezonu ÜNİLİG Kadın Voleybol Türkiye Şampiyonası Play-Off karşılaşmaları Balıkesir Kurtdereli Spor Salonunda gerçekleşmiştir.

27 Nisan – 01 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılan Play-Off final karşılaşmalarında Başkent Üniversitesi Kadın Voleybol Takımımız Koç Üniversitesi, İstanbul Özyeğin Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi’ni mağlup ederek adını finale yazdırmıştır. ÜNİLİG MÜSABAKALARINDA İLK KEZ BİR ANKARA TAKIMI FİNAL OYNAMAYA HAK KAZANMIŞTIR.

Final karşılaşmasında son 3 senenin şampiyonu olan İzmir Yaşar Üniversitesinide 3-0 yenerek ÜNİVERSİTELER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNU takımımız kazanmıştır. Bu başarıyla birlikte Üniversiteler Ligi Şampiyonluğu KUPASI ilk kez Ankara’da bulunan bir üniversite tarafından kazanılmıştır.

Bu büyük başarısından dolayı Kadın Voleybol Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.