BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Spor Hizmetleri Müdürlüğü

 

Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

·         Spor Bursundan Nasıl Yararlanabilirim?

Başkent Üniversitesi Burs Yönergesi

·         Tesislerden Nasıl Faydalanabilirim?

Spor Hizmetleri Müdürlüğü Tesisleri tüm üniversite öğrenci ve personeline açıktır. Öğrenci veya personel kimliğiniz ile spor tesislerini kullanabilirsiniz.

·         Kondisyon Salonu Ücretlimi?

Ücretli değil. Öğrenci veya personel kimliğiniz ile gelerek kondisyon salonunu kullanabilirsiniz.

·         Kondisyon Salonundan Nasıl Faydalanabilirim?

Kondisyon Salonumuzdan, hafta içi ve hafta sonu öğrenci ve personel kimliğinizle giriş yaparak faydalanabilirsiniz.  İstek doğrultusunda spor uzmanları tarafından kişiye özel programlar hazırlanmaktadır. Program almak için bir gün öncesinden Spor Salonuna gelerek veya telefonla randevu almanız gerekmektedir.

·         Tesislerden Kimler Faydalanabilir?

Tesislerden tüm üniversite personeli, öğrencileri ve mezunları Başkent Üniversitesi kimlik kartları ile faydalanabilirler. Ayrıca personelin 1. derece yakınları, personel yakını kimliği çıkartılması şartı ile tesislerden faydalanabilirler.Personel yakını kimliği çıkartabilmek için 1 resim, personel kimlik fotokopisi ve kart çıkartılacak kişinin kimlik fotokopisi ile Spor Hizmetleri Müdürlüğü'ne başvurarak form doldurmanız gerekmektedir.

·         Kurslara Nasıl Kayıt Olabilirim?

Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarımızın kayıt tarihleri kampüs içerisinde yer alan panolara asılan afişlerle ve web sayfamızda duyurulmaktadır. İlan edilen kayıt süresi içinde, tercih edilen kursun ücretini kampus içerisinde bulunan Denizbank şubesine yatırıp dekontlarınızı Spor Salonu’na getirerek kurslara kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

·         Kurslara Kimler Katılabilir?

Kurslarımız tüm üniversite öğrencileri ve personeline açıktır.

·         Okul Takımlarına Nasıl Katılabilirim?

Her sene dönem başında okul takım seçmeleri yapılmaktadır. Okul takımları seçme tarihleri, panolara asılan afişlerle,  web sayfamızdan ve e-mail yoluyla duyurulmaktadır. 

·         Resmi Tatil Günlerinde Tesisler Açıkmı?

Resmi tatil günlerinde tesislerimiz kapalıdır. Resmi tatil tesis kullanım programları, duyurularla kullanıcılara bildirilmektedir.